Umelá inteligencia by mohla zohrať dôležitú úlohu v starostlivosti o duševné zdravie

Umelá inteligencia je v oblasti starostlivosti o duševné zdravie sľubným nástrojom, ktorý môže zmeniť životy miliónov ľudí a posunúť túto oblasť na novú úroveň. Netreba však zabúdať na jej riziká.

Umelá inteligencia (AI) zažíva svoj zlatý vek. Postupne sa totiž stáva súčasťou takmer každého odvetvia. Jej využitie má obrovský potenciál aj v medicíne, a to vrátane odborov psychológie a psychiatrie.

Viaceré prieskumy ukazujú rastúci pocit osamelosti v spoločnosti. Odborníci to nazývajú „epidémiou osamelosti“. Takýto dlhodobý pocit môže viesť až k depresii. Pandémia Covid-19 situáciu v mnohých ohľadoch ešte zhoršila. Štúdia publikovaná v medicínskom časopise The Lancet predpokladá, že celosvetovo pandémia spustila depresiu až u 53-miliónov ľudí a úzkosť u 73-miliónov.

Dlhé čakacie lehoty a fakt, že nie každý si môže dovoliť terapeuta, prispievajú k alarmujúcemu obrazu o stave duševného zdravia celej spoločnosti. Práve preto mnohí experti považujú AI za vhodné riešenie tohto problému.

Pozitíva využitia umelej inteligencie

Existujú rôzne spôsoby, ako sa dá využiť umelá inteligencia v starostlivosti o duševné zdravie. Spoločnosť Kintsugi vyvinula program, ktorý dokáže detegovať znaky depresie a úzkosti len na základe hlasu hovoriaceho. Program zaznamenáva zvuk na analýzu, v ktorej sa nezameriava na jednotlivé slová, ale skôr na to, ako ich dotyčný vyslovil.

Výskumníci z Univerzitného medicínskeho centra Vanderbilt zase zistili, že zbieraním dát z nemocníc dokážu naučiť umelú inteligenciu predvídať pokus o samovraždu až s 80 % presnosťou.

Okrem analyzovania dát považujú niektorí odborníci za prínosné aj chatboty. ChatGPT s obľubou využívajú napríklad ľudia s autizmom. Pre nich je totiž vo všeobecnosti ťažšie zvládať sociálne interakcie, vyjadrovať svoje pocity a reagovať na reč tela druhých. ChatGPT im preto poskytuje ideálny priestor na precvičenie si rôznych typov interakcií vrátane zvládania konfliktov.

Na trhu je tiež mnoho chatbotov a aplikácií, ktorých cieľom je vyššia dostupnosť starostlivosti o duševné zdravie. Príkladom je chatbot aplikácie Youper, ktorý používateľom pomáha viesť si denník. Počas zapisovania myšlienok chatbot používateľov naučí rozoznávať negatívne myšlienkové vzory, v ktorých dennodenne myslia, a pomáha ich navigovať k pozitívnej zmene.

Aj malá chyba môže viesť k fatálnemu koncu

Chatboty však predstavujú aj isté riziko.Týka sa to najmä tých, ktoré ľuďom sľubujú zbavenie samoty tým, že si používateľ s umelou inteligenciou môže písať prakticky nepretržite. Tieto programy zväčša neposkytujú adekvátnu pomoc a navyše často vysoko návykové.

Napríklad v aplikácii Replika vytvára používateľ svojmu chatbotovi avatara a potom s ním komunikuje. Aplikácia sľubuje, že „je tu vždy pre vás, aby vás počúvala a rozprávala sa s vami“.

Hoci môže byť v niektorých ohľadoch prínosná, netreba zabúdať na to, že ľudia, ktorí sa cítia byť osamelí, sú oveľa zraniteľnejší. Ak si vybudujú silný vzťah k svojmu chatbotovi, sú ním ľahko ovplyvniteľní. V prípade, ak chatbot vygeneruje čo i len jednu nevhodnú odpoveď, môže to mať fatálne následky.

Prípad mladého muža, ktorý v roku 2021 vnikol na pozemok hradu Windsor s úmyslom zabiť vtedajšiu britskú kráľovnú, je príkladom negatívneho vplyvu AI na ľudí trpiacich duševnými ochoreniami, depresiou či pocitom samoty.

Páchateľ Jaswant Singh Chail si totiž prechádzal ťažkým psychickým obdobím. Jeho motivácia však pramenila aj z historickej udalosti známej ako Amritsarský masaker. V roku 1919 britskí vojaci strieľali na pokojne protestujúcich Indov v regióne Pandžáb. Chail hoci sa narodil vo Veľkej Británii má korene v Indii a útokom na britskú kráľovskú rodinu sa chcel pomstiť za túto tragickú udalosť.

Na začiatku decembra 2021 pritom Chail začal používať Repliku. So svojím chatbotom Sarai si vymenil viac ako 5-tisíc správ. Chatbotovi sa pochválil aj s úmyslom zavraždiť vtedajšiu hlavu britskej monarchie. Sarai mladíkovi napísala, že na ňu zapôsobil a verí, že sa mu jeho plán podarí zrealizovať.

Využitie AI v starostlivosti o duševné zdravie tak má pred sebou ešte dlhú cestu. Jej prínosy sú očividné, no netreba zabúdať ani na riziká. Tak ako sociálne siete a iné moderné technológie, aj tu platí príslovie – „dobrý sluha, zlý pán“.

CHCETE PODPORIŤ NAŠU PRÁCU? POMÔŽTE NÁM CEZ PATREON. MÔŽETE TAK UROBIŤ UŽ ZA €3
https://infosecurity.sk/podpora/