Veliť bojovej skupine NATO je ako ladiť orchester

Kedy a ako sa začala prítomnosť mnohonárodnej skupiny na Slovensku formovať? Čo je hlavným cieľom bojovej skupiny a aké sú jej úlohy?

Mnohonárodná bojová skupina NATO pôsobí na Slovensku už niekoľko mesiacov, od začiatku októbra je plne funkčná. Príchod bojovej skupiny sa začal 4. apríla tohto roka, ktorým reagoval mimoriadny marcový summit v Bruseli na udalosti na Ukrajine. Vedúcim národom bojovej skupiny je Česká republika.

Kedy a ako sa začala prítomnosť mnohonárodnej skupiny na Slovensku formovať? Čo je hlavným cieľom bojovej skupiny a aké sú jej úlohy? Z akých komponentov je bojová skupina tvorená a kde sú umiestnené? Hrá veľkosť či ekonomické možnosti členských štátov NATO nejakú úlohu pri formovaní bojovej skupiny alebo celkovo pri fungovaní Aliancie? Ako prebieha komunikácia úloh a zamerania bojovej skupiny smerom k verejnosti? Ako je potrebné v rámci komunikácie pracovať s prípadnou kritikou pôsobenia bojovej skupiny?

Aj o tom v novej epizóde podcastu Disinfo Report organizácie Infosecurity.sk hovorí Tonka Zsigmondová s veliteľom Mnohonárodného bojového zoskupenia NATO plukovníkom Ladislavom Bujárekom.

Podcasty si môžete vypočuť aj cez Apple PodcastsSpotifyGoogle Podcast a YouTube.

CHCETE PODPORIŤ NAŠU PRÁCU? POMÔŽTE NÁM CEZ PATREON. MÔŽETE TAK UROBIŤ UŽ ZA €3
https://infosecurity.sk/podpora/