Súčasťou vplyvových operácií podľa manuálu ruských tajných služieb sú aj mierové pochody

Ako sa vyvíja vojna na Ukrajine a o aký zvrat v konflikte usiluje Ruská federácia? Aké strategické scenáre sú v súčasnosti pravdepodobné?

Vojna na Ukrajine nepokračuje podľa predstáv agresora. Uvedomili sme si však, že to nie je agresia, ktorá by mala vyústiť do menších ziskov. Ide o systémovú agresiu vyvierajúcu z predstáv vládnucej skupiny Ruskej federácie o tom, ako sa má usporiadať zriadenie tohto teroristického režimu a jeho vzťahy s okolitým svetom.

Ako sa vyvíja vojna na Ukrajine a o aký zvrat v konflikte usiluje Ruská federácia? Aké strategické scenáre sú v súčasnosti pravdepodobné? Ako sa mení ruská komunikácia o vojne voči domácej populácii? Ktoré prokremeľské dezinformačné naratívy o vojne sú najčastejšie či najzásadnejšie? Čo bolo snahou vplyvovej operácie zameranej na šírenie naratívov o údajnej mobilizácii na Slovensku? Ako do ruského manuálu na posilnenie pozície Ruska zapadajú takzvané pochody za mier? Ako vojnu na Ukrajine zneužívajú opozičné subjekty pred predčasnými parlamentnými voľbami a čím môžu byť tieto voľby výnimočné?

Aj o tom v novej epizóde podcastu Disinfo Report organizácie Infosecurity.sk hovorí Tonka Zsigmondová s politológom a prezidentom Inštitútu pre verejné otázky Grigorijom Mesežnikovom.

Podcasty si môžete vypočuť aj cez Apple PodcastsSpotifyGoogle Podcast a YouTube.

CHCETE PODPORIŤ NAŠU PRÁCU? POMÔŽTE NÁM CEZ PATREON. MÔŽETE TAK UROBIŤ UŽ ZA €3
https://infosecurity.sk/podpora/