Odklon od autoritárskeho režimu je v Rusku nereálny

Aký je aktuálny vývoj bojov na Ukrajine a ako sa ho snaží interpretovať Kremeľ? Ako Kremeľ zneužíva naratív o údajných teroristických činoch Ukrajincov?

Zámery ruského vedenia sa vo vojne na Ukrajine nepodarilo naplniť. Rýchlo sa ukázalo, že ruská armáda nemá na to, aby obsadila celú Ukrajinu a Rusko v tejto fáze vojny prehráva nielen politicky a morálne, ale aj vojensky. Ukrajina má naopak bezprecedentnú politickú podporu a zintenzívňuje sa aj jej vojenská podpora.

Aký je aktuálny vývoj bojov na Ukrajine a ako sa ho snaží interpretovať Kremeľ? Ako Kremeľ zneužíva naratív o údajných teroristických činoch Ukrajincov? Ako vyzerá taktika jadrového vydierania, s ktorou prišlo ruské politické vedenie? Čo môže byť v konflikte dosiahnuté vďaka pevnému postoju Západu? Akými ďalšími taktikami Rusko ovplyvňuje verejnú mienku na Západe a o čom chce presvedčiť verejnosť? Čo je cieľom zneužívania dodávok obilia z čiernomorského pobrežia Ukrajiny? Na čom stoja ruské informačné vplyvy na Slovensku? Je odklon od autoritárskeho spôsobu vlády v Rusku možný a ako sa k vojne stavajú ruskí občania? Aký vývoj konfliktu môžeme očakávať v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch?

Aj o tom v novej epizóde podcastu Disinfo Report organizácie Infosecurity.sk hovorí Tonka Zsigmondová s politológom a prezidentom Inštitútu pre verejné otázky Grigorijom Mesežnikovom.

Epizóda podcastu vznikla s podporou Britského veľvyslanectva na Slovensku.

Podcasty si môžete vypočuť aj cez Apple PodcastsSpotifyGoogle Podcast a YouTube.

CHCETE PODPORIŤ NAŠU PRÁCU? POMÔŽTE NÁM CEZ PATREON. MÔŽETE TAK UROBIŤ UŽ ZA €3
https://infosecurity.sk/podpora/