Najvýznamnejšími nositeľmi prokremeľských naratívov sú na Slovensku politici

Rusko sa od začiatku svojej agresie voči Ukrajine snaží prenášať vinu na Ukrajinu údajne ovládanú fašistami alebo konflikt vykresľuje ako boj medzi Ruskom a agresívnym Západom. Aké naratívy sa objavujú spolu s vývojom konfliktu a ukrajinskými úspechmi pri Charkove?

Rusko sa od začiatku svojej agresie voči Ukrajine snaží prenášať vinu na Ukrajinu údajne ovládanú fašistami alebo konflikt vykresľuje ako boj medzi Ruskom a agresívnym Západom. Aj téma energetickej krízy, ktorá vznikla s cieľom Ruskej federácie ťažiť z energetickej závislosti západných štátov, vytvárať ekonomický tlak a politickú destabilizáciu, je zneužívaná dezinformátormi a proruskými propagandistami.

Aké naratívy sa objavujú spolu s vývojom konfliktu a ukrajinskými úspechmi pri Charkove? Čo môžeme očakávať v kontexte naratívov zameraných na energetickú krízu alebo možné využitie nukleárnych zbraní na Ukrajine? Aká je úloha štátov, ktoré susedia s Ukrajinou, s ohľadom na migráciu a mieru solidarity s ukrajinským národom? Aké sú hlavné ciele šírenia prokremeľských naratívov o vojne na Ukrajine a kto ich na Slovensku šíri? Pomohlo pre zamedzenie šírenia prokremeľských dezinformácií a propagandy zablokovanie slovenských dezinformačných webov NBÚ?

Aj o tom v novej epizóde podcastu Disinfo Report organizácie Infosecurity.sk hovorí Tonka Zsigmondová s riaditeľom Centra boja proti hybridným hrozbám Ministerstva vnútra Slovenskej republiky Danielom Milom.

Podcast vznikol s podporou Open Information Partnership.

Podcasty si môžete vypočuť aj cez Apple PodcastsSpotifyGoogle Podcast a YouTube.

CHCETE PODPORIŤ NAŠU PRÁCU? POMÔŽTE NÁM CEZ PATREON. MÔŽETE TAK UROBIŤ UŽ ZA €3
https://infosecurity.sk/podpora/