Mladí ľudia by si mali názory formovať na základe faktov, nie manipulácií

OZ Krupica je študentskou iniciatívou, ktorá usiluje o vzdelávanie mladých ľudí v kritickom myslení a základnej politickej edukácii. Aká je vo všeobecnosti úloha mladých uvedomelých ľudí v slovenskej spoločnosti?

OZ Krupica je študentskou iniciatívou, ktorá usiluje o vzdelávanie mladých ľudí v kritickom myslení a základnej politickej edukácii. Jedným z cieľov je podnecovať mladých ľudí v hľadaní vlastných názorov na dôležité témy prostredníctvom faktov, nie manipulácie.

Aká je vo všeobecnosti úloha mladých uvedomelých ľudí v slovenskej spoločnosti? S akými skupinami ľudí pracujú členovia iniciatívy na svojich workshopoch? Na akých princípoch stoja základné činnosti projektu a aké sú ich ciele? Ako je možné udržať interaktívny charakter a pozornosť študentov na workshopoch? Ktoré témy na workshopoch najviac rezonujú? Na aké hoaxy, dezinformácie alebo argumentačné chyby sa darí iniciatíve upozorňovať? Ako na workshopy OZ Krupica zvyknú reagovať študenti, a naopak, pedagógovia?

Aj o tom v novej epizóde podcastu Disinfo Report organizácie Infosecurity.sk hovorí Tonka Zsigmondová so Žofiou Juricovou a Matejom Čačíkom, členmi občianskeho združenia Krupica.

Podcasty si môžete vypočuť aj cez Apple PodcastsSpotifyGoogle Podcast a YouTube.

CHCETE PODPORIŤ NAŠU PRÁCU? POMÔŽTE NÁM CEZ PATREON. MÔŽETE TAK UROBIŤ UŽ ZA €3
https://infosecurity.sk/podpora/