Cintorín v Ladomirovej je príkladom včasného zastavenia ruskej informačnej operácie

Ruská federácia má v rukách niekoľko silných nástrojov hybridných hrozieb, ktoré využíva počas agresie voči Ukrajine. Ako funguje proruský dezinformačný ekosystém na Slovensku?

Ruská federácia má v rukách niekoľko silných nástrojov hybridných hrozieb, ktoré využíva počas agresie voči Ukrajine. Ide napríklad o kybernetické útoky, šírenie dezinformácií a propagandy, sabotážnu činnosť alebo weaponizáciu energie.

Ako funguje proruský dezinformačný ekosystém na Slovensku? O čom sa snažia jeho aktéri presvedčiť slovenského diváka? Ako chcel Kremeľ zneužiť informačnú operáciu zameranú na cintorín v obci Ladomírová a ako reagovali slovenské štátne orgány? Aké sú ruské ciele v kybernetickej doméne od začiatku invázie a nakoľko sa mu v kybernetických operáciách darí? Boli ruské kybernetické útoky smerované aj na slovenské inštitúcie či súkromné spoločnosti?

Aj o tom v novej epizóde podcastu Disinfo Report organizácie Infosecurity.sk hovorí Tonka Zsigmondová s Matejom Spišákom z Kancelárie Bezpečnostnej rady Slovenskej republiky.

Podcasty si môžete vypočuť aj cez Apple PodcastsSpotifyGoogle Podcast a YouTube.

CHCETE PODPORIŤ NAŠU PRÁCU? POMÔŽTE NÁM CEZ PATREON. MÔŽETE TAK UROBIŤ UŽ ZA €3
https://infosecurity.sk/podpora/