Hodnoty demokracie, tolerancie a slobody sú v našej DNA

Na čo sa zameriavala kampaň Úradu vlády orientovaná na výročie vzniku prvej ČSR? Aké mýty či dobové hoaxy o prvej ČSR boli najrozšírenejšie?

Prvá Československá republika bola v období svojho vzniku vyspelý moderný štát, ktorý sa prihlásil k hodnotám ako je demokracia, slobodná politická súťaž, náboženská sloboda, tolerancia a ochrana práv menšín. Zaviedlo sa volebné právo pre mužov aj pre ženy a ľudia sa formálne stali občanmi a občankami. Ide o obdobie našej histórie, na ktoré môžeme byť hrdí.

Na čo sa zameriavala kampaň Úradu vlády orientovaná na výročie vzniku prvej ČSR? Prečo je dôležité hovoriť o významných ženách v našej histórii? Aké hodnoty boli a sú najviac kľúčovými v našej demokracii? Aké paralely existujú medzi prvou ČSR a súčasnou situáciou a aké poučenie môžeme nájsť v medzivojnovom období? Aké mýty či dobové hoaxy o prvej ČSR boli najrozšírenejšie a ako boli zneužité počas vojnového Slovenského štátu či neskôr počas socialistického Československa? Ktoré mýty alebo dezinformácie z daného obdobia pretrvávajú dodnes? Ku ktorým historickým momentom by sme sa mali dnes hrdo hlásiť a komunikovať ich aj na úrovni štátu? Ako býva zneužívaná téma vlastenectva?

Aj o tom v novej epizóde podcastu Disinfo Report organizácie Infosecurity.sk hovorí Tonka Zsigmondová so Soňou Urikovou a Tatianou Jančárikovou z Kancelárie Bezpečnostnej rady Slovenskej republiky na Úrade vlády.

Podcasty si môžete vypočuť aj cez Apple PodcastsSpotifyGoogle Podcast a YouTube.

CHCETE PODPORIŤ NAŠU PRÁCU? POMÔŽTE NÁM CEZ PATREON. MÔŽETE TAK UROBIŤ UŽ ZA €3
https://infosecurity.sk/podpora/