Českí poslanci hovoria o vlastenectve, ale posluhujú cudzím štátom

Český projekt Atlas ruského a čínskeho vplyvu upozorňuje na to, že Rusko a Čína pôsobia aj v najvyšších úrovniach českej politiky. Čo všetko môže verejnosť nájsť na webovej stránke Atlasu ruského a čínskeho vplyvu?

Český projekt Atlas ruského a čínskeho vplyvu upozorňuje na to, že Rusko a Čína pôsobia aj v najvyšších úrovniach českej politiky. Zároveň ukazuje, akými spôsobmi politici šírenie ruského a čínskeho vplyvu podporujú, alebo naopak, proti jeho pôsobeniu bojujú.

Čo všetko môže verejnosť nájsť na webovej stránke Atlasu ruského a čínskeho vplyvu? Na koho sa aktuálna verzia Atlasu zameriava a čo jeho analytici sledujú? Ktorý zo sledovaných štátov má podľa monitoringu v českom informačnom priestore výraznejší vplyv a v ktorých politických stranách je najviac viditeľný? Ako reaguje česká verejná mienka na aktivity konkrétnych poslancov vo vzťahu k ruskej agresii na Ukrajine či iným kľúčovým témam? Ako sa prejavil vplyv Ruska na české politické subjekty v prípade kauzy výbuchu muničného skladu vo Vrběticiach alebo v kauze výstavby jadrovej elektrárne Dukovany?

Aj o tom v novej epizóde podcastu Disinfo Report organizácie Infosecurity.sk hovorí Tonka Zsigmondová s analytikom Bezpečnostného centra Evropské hodnoty Jindřichom Přívratským.

Podcasty si môžete vypočuť aj cez Apple PodcastsSpotifyGoogle Podcast a YouTube.

CHCETE PODPORIŤ NAŠU PRÁCU? POMÔŽTE NÁM CEZ PATREON. MÔŽETE TAK UROBIŤ UŽ ZA €3
https://infosecurity.sk/podpora/