Trumpova FOX NEWS pred voľbami konšpiruje a popiera pandémiu

Americký lekári a vedci vyzývajú FOX NEWS, aby prestala popierať pandémiu a vysielať dezinformácie o korone. Video pred americkými prezidentskými voľbami natočili a uverejnili Sleeping Giants (Spiaci obri). Názov je narážka na silu ľudí, ktorí sa spoločne postavia za správnu vec. Ide o globálne hnutie aktivistov, ktorí bojujú za transparentný a zdravý infopriestor.

Pamätáte si na bojkot Facebooku, kedy veľké svetové korporácie na mesiac prestali Facebooku platiť za reklamu, aby tak upozornili na jeho konzistentnú nevôľu a nezáujem na vlastnej platforme riešiť problém šírenia dezinformácií a nenávisti. Stáli za ňou Sleeping Giants. Viac o iniciatíve Stop Hate for Profit si môžete vypočuť v našom podcaste.

FOX NEWS – Prezidentova televízia

Americká „konzeratívna“ stanica FOX NEWS je dnes už známa ako hlása trúba amerického prezidenta. „Kto potrebuje štátnu propagandu, keď má prezident takýchto priateľov,“ píše prestížny Foreign Policy.

Sleeping Giants upozorňujú, že televízia nepriamo navádza radikálnejších Trumpových prívržencov k násiliu. Odborníci varujú, že ak by mal Trump spochybniť výsledky volieb, ozbrojení radikáli by sa mohli začať dopúšťať násilností.

Okrem propagandy do sveta vypúšťa aj dezinformácie spojené s pandémiou COVID-19. Propagujú názory “odborníkov”, neúčinnosť rúšok či pozitívne účinky neoverených liekov na boj s vírusom. Vo vysielaní sa napríklad objavil Donald Trump junior a pompézne uviedol, že “počet úmrtí (v USA) sa znížil na nulu”.

Sleeping Giants preto vyrobili a na Twitter zverejnili video, v ktorom americkí lekári a vedci vyzývajú FOX NEWS, aby prestala šíriť dezinformácie o neúčinnosti rúšok, neškodnosti vírusu a počte obetí.