Operátor O2 vedie boj proti dezinformáciám a hoaxom na internete. Medzi podporovanými projektami je aj Infosecurity.sk

O2 iniciatíva

Mobilný operátor O2 prostredníctvom Férovej Nadácie O2 podporuje aktivity smerujúce k ochrane informačného prostredia a boju so škodlivými dezifnormáciami a hoxami. Nadácia disponuje finančnou čiastkou 60-tisíc €, ktoré budú prerozdelené medzi vybrané projekty v rámci grantového projektu Vráťme rozum na internet.

Medzi dotovanými aktivitami sa nachádzajú podcasty, videá, mobilná aplikácia či semináre pre učiteľov. Z približne stovky žiadateľov uspelo 12 projektov zameraných na kultiváciu informačného priestoru, publikovanie overených informácií, kritické myslenie a mediálnu gramotnosť.

Medzi 12 úspešných projektov bol zaradený aj Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku (SSPI), ktorý spoluzastrešuje portál Infosecurity.sk. 

Podporu Férovej Nadácie O2 získali aj Konpiratori.sk, Zmudri.sk, Demagog.sk a iné iniciatívy.

Vďaka podpore grantu O2 tak môže Infosecurity.sk spustiť sériu podcastov, ktoré budú vychádzať každé dva týždne a budú zamerané na problematiku dezinformácií a hoaxov. 

V jednotlivých epizódach sa povenujeme témam dezinformácií, kybernetickej bezpečnosti, sociálnym sieťam a konšpiračným teóriám. Na prvú epizódu sa môžete tešiť už 18. septembra.

Za tím Infosecurity.sk vrelo ďakujeme O2 za vyjadrenú podporu. Viac o grante Vráťme rozum na internet sa dočítate na stránke: https://bit.ly/3nhUqeI.

Interná doktorandka na Katedre politológie Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Absolvovala stáž v Kancelárii prezidenta Slovenskej republiky na Odbore medzinárodnej politiky. Pôsobila ako editorka obsahu v rámci newsletteru o dezinformáciách Digital Infospace Security Initiative. Publikuje ako stážistka v think-tanku Stratpol. Venuje sa témam ako je environmentálna geopolitika, geopolitika Arktídy a dôsledky klimatickej zmeny. Kontakt: michaela.ruzickova@infosecurity.sk