Blaha: Majdan pokračuje! Príbeh jednej konšpirácie

Poslanec Blaha sa dnes vyjadril ku informáciám, ktoré ukazujú na špičky SMERu a vládnej koalície a ich prepojenie na organizovaný zločin. Svojich fanúšikov na Facebooku informuje o tom, že:

  • Truban natočil klip
  • liberáli hrajú špinavé spravodajské hry
  • práve za vlády Smeru Kočner skončil v base
  • Kočner so SMERom nič nemá
  • Kočner je v skutočnosti prepojený na denník SME, Moniku Tódovú a Andreja Kisku
  • Denník N a ESET vedú džihád proti vláde
  • „zavraždený novinár sa musel stať nástrojom na to, aby niekto povalil Smer a prevzal moc“

Majú k tomu „svoje médiá, mimovládky aj komplicov v bezpečnostných zložkách.“ Slovenský Majdan pokračuje.

Pripomeňme, že Blaha patrí ku oficiálnej komunikačnej stratégii SMERu, ktorá jeho kampaň na Facebooku financuje. Písali sme o tom tu. Jeho statusy môžete nájst aj v časti blogy na oficiálnej stránke strany SMER.

Vo facebookovej knižnici reklám musia inzerenti uviesť zdroj financovania politicky relevantnej reklamy

Príbeh o slovenskom Majdane vznikol v Čechách. Blaha si ho iba prisvojil

Deň potom ako sa verejnosť dozvedá o dvojnásobnej vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, Fico, Kaliňák a Gašpar donášajú pred novinárov milión v hotovosti. Je to nepochopiteľné spackanie krízovej komunikácie a začiatok príklonu SMERu ku rétorike antisystému.

Ešte v rovnaký deň do éteru vstupuje prvá dezinterpretácia udalostí. Pochádza však z Česka, z konšpiračného webu Aeronet. Z nadľahčením by sme mohli parafrázovať bývalého premiéra Fica: aj informácie o opozičnom sprisahaní k nám prišli zo zahraničia.

V stredu 28.2. je už rovnaký naratív na prominentnom slovenskom dezinformačnom webe a vo štvrtok ho v rôznych odtieňoch prepísali všetci hlavní aktéri slovenskej a českej dezinformačnej scény. Pripravili tak pôdu pre Ficovu tlačovku o zahraničnom sprisahaní.

Slovenský Majdan

Konšpirácia, ktorá sa za pár dní rozšírila, by sa dala zhrnúť nejako takto:

Novinár a jeho družka sú rituálne zavraždení za účelom majdanizácie spoločnosti. Vražda má vyburcovať obyvateľstvo a zapríčiniť pád vlády. Keď sa následne riadenia štátu ujmú rebeli Dúhovej revolúcie, zrovnoprávnia ženy, zlegalizujú migráciu, homosexuálne zväzky a drogy. Tradičná rodina a hodnoty praotcov sa utopia v liberálnom bahne. 

Hlavnými organizátormi sú zohratí novinári, tretí sektor a prezident Kiska, ktorý je zástupcom amerických imperialistov a samotného ťahača nitiek, Georga Sorosa. Jeho pravá ruka, Marcello Fabiani sa už na Slovensku nachádza a robí to čo má – riadi.

O týždeň neskôr vystupuje Fico pred novinárov, tentoraz sám, a hovorí o plánovanom prevrate, za ktorým má stáť prezident Kiska a George Soros. „Ste smiešny“, okrikuje ho Eugen Korda.

Victor Breiner
Riaditeľ a analytik portálu Infosecurity.sk | Študoval germanistiku a pracoval ako prekladateľ a tlmočník až do chvíle, kým sa nezačal naplno venovať žurnalistike. | Ako fotograf na voľnej nohe pracoval v Sýrii, Líbyi, Mali, Tunise, Jordánsku, Libanone, a na Ukrajine. Publikoval v zahraničných a domácich médiách a za svoju prácu dostal ocenenia Czech a Slovak Press Photo. | Rodina a dobrodružná profesia nejdú dokopy, nepriestrelnú vestu preto zavesil na klinec. | Vyštudoval medzinárodnú bezpečnosť na univerzite v Leicestri kde skúmal teoretické rámce propagandy v digitálnom, globalizovanom svete. | Zaujíma sa o dezinformácie a nevojenské spôsoby dosiahnutia strategických a politických cieľov. | V apríli 2019 založil portál Infosecurity.sk