Harabin odkazuje prezidentke: „Vaša propagácia vraždenia neostane bez trestu!“. Vraždením Harabin myslí očkovanie

Štefan Harabin na svojej facebookovej stránke vydal varovanie smerované predovšetkým na prezidentku Čaputovú. Odkazuje v ňom, že jej propagácia očkovania proti Covid-19 neostane bez právnej dohry. Vidí v nej totiž podporu zločinov proti ľudskosti.

Hodina štatistiky s prezidentským kandidátom

Hoci je hlavným adresátom Harabinovho príspevku prezidentka, jeho varovanie sa má vzťahovať aj na ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského a politikov, ktorí očkovanie odporúčajú. Harabin totiž pod podporou očkovania vidí  „priamu propagáciu vraždenia“. 

Ako hlavný argument využíva svoje štatistiky – očkovanie malo podľa neho v Európe priniesť už 12-tisíc obetí, a na Slovensku sa malo okrem mŕtvych objaviť aj cez 7-tisíc vážnych následkov očkovania.

Nie je úplne isté, aké negatívne následky Harabin myslí, keďže nedoložil nijaké zdroje a nijaké takéto údaje sa nedajú ani vyhľadať. Podobne to je aj s vyhláseniami o úmrtiach slovenských občanov v dôsledku očkovania.

Konšpirátori si veľmi radi domýšľajú, že každé úmrtie spojené so zdravotnými ťažkosťami je spôsobené očkovaním. Iba nedávno bolo takto hanebne zneužité úmrtie tínedžerky, ktorá mala podľa dezinformačnej scény umrieť po zaočkovaní aj napriek tomu, že vakcináciou neprešla.

Filozofia dezinformátorov

Správy o údajných úmrtiach na očkovanie sú rozšírené nielen u nás, ale aj vo zvyšku Európy a aj v USA. Známe konšpiračné médiá pravidelne uverejňujú poplašné správy s údajnými zisteniami o škodlivosti vakcín.

Štatistiky o negatívnych následkoch očkovania pritom nie sú vôbec presné. Viaceré inštitúty tiež varujú, že dezinformátormi využívané hodnoty sú spravidla extrémne zveličené. Do týchto štatistík totiž rátajú aj úmrtia po vakcinácii, ktoré s ňou nemali nič spoločné a boli spôsobené inými zdravotnými problémami.

Americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb uisťuje, že vážnejšie reakcie na vakcínu sú mimoriadne vzácne. Väčšinou sa tiež jedná o alergické reakcie, ktoré sú zvyčajne pomerne rýchlo a jednoducho liečiteľné.

Panteón konšpirácií

Aj tak ale  Harabin verí, že sa prezidentka spolupodieľala na masovom vraždení, zločinoch proti ľudskosti a na medicínskych experimentoch bez súhlasu občanov. Napriek tomu, že očkovanie je na báze dobrovoľnosti a nie je povinné. 

Ako bývalý sudca garantuje, že prezidentská imunita pred takýmito „zločinmi“ neuchráni nikoho. Svoje tvrdenie podčiarkuje zdieľaním článku o Norimberskom lekárskom procese z čias Tretej ríše, vedenom proti popredným nacistickým predstaviteľom zapojených do lekárskych experimentov.

Norimberský proces a výsledný Norimberský kódex sú dezinformátormi v spojení s bojom proti pandémii využívané pomerne často. 

Iba nedávno sme informovali o podaní podnetu na Medzinárodný trestný súd, podľa ktorého by mala byť slovenská vláda stíhaná za údajné „vojnové zločiny“. Norimberský kódex tu bol jeden z hlavných dokumentov, na ktorých bol tento podnet postavený.