Smola dezinformátorov: Zvolenie Čaputovej podporujú 2 milióny voličov

81

Prakticky okamžite, odkedy sa Zuzana Čaputová stala favoritkou druhého kola, začali sa do nej navážať trollovia slovenskej dezinfo scény. Paľba smerom k Čaputovej neutíchla ani po jej zvolení. Najčastejším naratívom bola nelegitímnosť jej mandátu, vzhľadom na rekordne nízku volebnú účasť.

Dnes zverejnený prieskum agentúry Focus (vykonaný medzi 8. a 14. aprílom) však ukazuje, že so zvolením prvej slovenskej prezidentky je spokojných viac ako dva milióny voličov (vo voľbách získala 1,056 milióna hlasov). Čísla hovoria, že jej mandát má napriek tvrdeniam dezinformátorov v slovenskej spoločnosti silnú podporu.

Zdroj: DenníkN – http://tiny.cc/wtp75y

Pre nás najpozoruhodnejší ukazovateľ prieskumu hovorí, že až 33% z tých, ktorí sa nezúčastnili druhého kola sú s výsledkom volieb spokojní.

Boj proti propagande má svoje výsledky, no tiež má hranice. Prezidentka sa musí naďalej usilovať osloviť tých, ktorí v druhom kole kandidáta nemali a voliť neprišli. Ľudí zo šedej zóny antisystému, ktorí sa k nemu pridali, pretože stratili vieru v spravodlivosť a inú možnosť nevideli.

Ak pretaví nádeje ktoré do nej dnes 48% voličov vkladá v skutočnosť, stane sa našou najsilnejšou zbraňou v boji proti fašistom, antisistému a ich dezinformátorom.