Najväčší slovenský šarlatán je zapletený do daňového podvodu za 75 miliónov

Jozef Buzgo, ktorý je prepojený na známy šarlatánsky web www.badatel.net je dnes obvinený v troch konaniach za pôsobenie v organizovanej zločineckej skupine, ktorej aktivity mali kryť ľudia na najvyšších miestach.

Podobných tvrdení je na stránke www.bádatel.net neúrekom

Ako vyzerá výber najvirálnejších článkov na webe badatel.net ?

Vedci potvrdili, že chemoterapia v skutočnosti rakovinu ďalej šíri | Lekári priznávajú, že úmyselne diagnostikovali zdravým ľuďom rakovinu, aby na nich zarobili peniaze | Zelenina ničí najsmrteľnejšiu z rakovín – rakovinu pankreasu | Spoločnosť Bayer a americká vláda vedome nakazili vírusom HIV tisíce detí | Duchovný otec očkovania: Zneužíval som siroty a postihnuté deti na experimenty | Toto nik nečakal: Výpadok vakcíny viedol k nižšej úmrtnosti detí | Vládny výskum potvrdzuje, že epidémie osýpok sú prenášané zaočkovanými | NASA pripúšťa, že zmenu klímy spôsobuje obežná dráha Zeme, nie fosílne palivá.

Popieranie klimatických zmien, medicínske konšpirácie, podkopávanie viery v medicínu, lekársky stav a vedu – články ktoré často mieria na onkologických pacientov, či čerstvých rodičov a ich novonarodené deti. Aj na tom si postavili svoj biznis. Volajú ich šarlatáni.

Konšpirátori.sk

Projekt konspiratori.sk (archív), je podľa vlastných slov je autorov verejná databáza webových stránok s neserióznym, klamlivým, podvodným, konšpiračným alebo propagandistickým obsahom. Zoznam má pomôcť zadávateľom reklamy, aby sa ich obsah nezobrazoval na weboch, ktorý by mohol poškodiť ich reputáciu.

Badatel.net sa na zozname nachádza na 9. mieste z celkového počtu 144 a portál mu priraďuje bodové hodnotenie 9,6. Stránky na prvých troch priečkach zoznamu majú bodové hodnotenie 9,8.

Lekári vidia ľudskú cenu pôsobenia šarlatánov

MUDr. Viktor Rosenberg, PhD. – zástupca primára, Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove hovorí o skúsenostiach z praxe:

„Každý onkológ má zbierku prípadov mladých pacientov, ktorí odkladajú konvenčnú liečbu a nechávajú sa liečiť „alternatívnymi“ liečiteľmi alebo svojpomocne receptami z internetu. Bez účinnej liečby sa však choroba často dostane do štádia, ktoré je neliečiteľné. Ku koncu sa však ľudia v krutých bolestiach a strašnom utrpení vrátia ku konvenčnému onkológovi, ktorý je už potom bezmocný.

Spomínam si na pacientku, mohla mať asi 35 rokov, s karcinómom prsníka v lokalizovanom štádiu, ktorý sme boli mohli pravdepodobne vyliečiť. Pacientka odmietla operáciu a onkologickú liečbu a išla sa liečiť alternatívne. Nakoniec sa vrátila v štádiu kostných metastáz so zlomenými stavcami chrbtice, s ukrutnými bolesťami, s karcinómom v hnilobnom štádiu, v ktorom boli červy a zapáchal. Je to hrozné. Zničený mladý život.“

Badatel.net šíri aj dezinformácie o škodlivosti očkovania. Prof. MUDr. Zuzana Krištúfková, PhD., MPH – Vedúca Katedry epidemiológie na Fakulte verejného zdravotníctva SZU má s následkami odmietania očkovania vlastné skúsenosti:

„Pamätám si na prípad nezaočkovaného dieťaťa, so zápalom mozgových blán. Po ročnej hospitalizácii a siedmich operáciách skončilo s ťažkým postihnutím a bolo matke po prepustení dané takpovediac na „dožitie“.

Keď sa táto žena podelila o svoju trpkú skúsenosť na webe modrykonik.sk, kde presviedčala matky, aby deti očkovali, niektoré užívateľky ju obviňovali, že si vymýšľala. Admin webu jej dokonca zablokoval prístup.

Našťastie, väčšina rodičov má zdravý rozum. Podľa našich prieskumov antivaxerov je asi 2-4% z celkovej populácie. O čo ich je menej, o to viac ich je počuť. Tvrdia, že široká verejnosť odmieta očkovanie, no nie je to pravda. Široká verejnosť si uvedomuje, že je dôležité chrániť zdravie dieťaťa očkovaním.“

Bádateľ.net – iba jeden zo siete webov okolo Jozefa Buzga

Začiatkom minulého roka písal Vladimír Šnídl z Denníka N o prepojení Buzga a jeho obchodného partnera Vladimíra Uhlára s ktorým figuruje vo firme New Age Media s.r.o. na weby badatel.net a domacaliecba.sk.

www.domacaliecba.sk (80 tisíc fanúšikov Facebooku): web je registrovaný na Excyon s.r.o., ktorého jediným spoločníkom je Vladimír Uhlár.

Infosecurity.sk zistil prepojenia pána Uhlára aj na ďalšie weby:

  1. www.silavedomia.sk (31 tisíc fanúšikov na Facebooku)
  2. www.mocvedomi.cz (53 tisíc fanúšikov na Facebooku, spravovaná zo Slovenska)
  3. www.vylectese.cz je (35 tisíc fanúšikov na Facebooku, spravovaná zo Slovenska)

Všetky tri domény sú registrované na firmu New Edge Medical Equipment s.r.o., v ktorej má Uhlár podiel. Spolu s www.badatel.net majú stránky na Facebooku 259 tisíc fanúšikov.

Spoločným menovateľom týchto webov však nie je iba Uhlár. Zdieľajú aj rovnaký dedikovaný server. Znamená to, že hosting týchto webov platí a spravuje jedna a tá istá entita.

Všetky weby sú umiestnené na rovnakom dedikovanom serveri

Uhlár dnes stojí za webom badatel.net. K prepojeniu na vyššie uvedené weby sa nevyjadril.

Ďalším prepojením Jozefa Buzga na badatel.net je skutočnosť, že až 60% všetkých odkazov na internete, ktoré smerujú na jeho web drbuzgi.com pochádza práve od Bádateľa.

Na web drbuzgi.com odkazuje vo veľkej miere práve badatel.net, no tiež vylectese.cz a mocvedomi.cz ktoré sa všetky nachádzajú na rovnakom dedikovanom serveri.

Jozef Buzgo – šarlatán a daňový podvodník

Jozef Buzgo je spolu s Viliamom Dohňanským spoločníkom vo firme Vaxton Management, s.r.o. a Správca SK s. r. o. Vo februári 2016 zistil Ján Kuciak, že Dohňanský je synom sudcu Najvyššieho súdu Viliama Dohňanského.

Dohňanský mladší mal byť pravou rukou Milana Chovanca, ktorý mal spolu s komplicmi cez nadmerné odpočty DPH pripraviť štát o 75 miliónov. Chovanec vo vyšetrovacom spise uvádza, že podvody kryli regionálny šéf Smeru z Prešova, minister vnútra Robert Kaliňák a vtedajší šéf rezortu financií Ján Počiatek. Hovorí tiež o províziách v prospech strany.

„V súčasnosti je [v súvislosti s daňovou trestnou činnosťou Milana Ch. a spol.] vedených 13 konaní, pričom v siedmich konaniach sú vznesené obvinenia rôznym osobám podieľajúcim sa na páchaní vyšetrovanej trestnej činnosti (…) Osoba [Jozefa Buzga] je obvinená v troch konaniach (…) Prebiehajúce tri stíhania, ktoré doposiaľ neboli ukončené sú za zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a pokračujúci zločin neodvedenia dane a poistného.

mjr. JUDr. Michal Slivka, hovorca Prezídia Policajného zboru, 11.11.2019

Dezinformátori a stopy peňazí

Odborníci na dezinformácie a propagandu už dlhšie poukazujú na vysokú pravdepodobnosť prepojenia dezinformačných webov na finančných prospechárov, mafiu, politické strany či zahraničných rozviedčikov.

Najneskôr od zverejnenia prepisu Kočnerovej Threemy v ktorej dohaduje Tiborovi Gašparovi priateľský rozhovor v Hlavných Správach by malo byť každému zrejmé, že sa nejedná iba o dohady. Práve tu ide o priame prepojenie veľkého dezinformačného portálu, čiernych peňazí a politického záujmu. Nie je prvé.

Začiatkom roka 2016 našli a spracovali Juraj Smatana a Ján Benčík uniknutú nahrávku Tibora Rostasa (Zem a Vek), ako pre svoj časopis dohaduje peniaze s ruským veľvyslancom, ktorého sa medzi iným pýta,

„…či by existoval v Rusku záujem podporovať na Slovensku ľudí, alebo aj médium, ktoré by propagovalo väčšiu vzájomnosť (…) aby sa naštartovala nejaká iná, nová línia podstatne užšej spolupráce do budúcnosti, pretože naša krajina je zaujímavé geostrategické teritórium.“

Nelegitímnu spoluprácu s cudzou mocou ako kvalifikovanú skutkovú podstatu niektorých trestných činov slovenská právna úprava nepozná. V opačnom prípade by boli aktivity pána Rostása bez pochyby predmetom záujmu orgánov činných v trestnom konaní.

V kontexte nepriateľských hybridných operácií, ktoré na našom území prebiehajú, ide o dieru v legislatíve, ktorú by sme mali v záujme posilnenia národnej bezpečnosti čo najrýchlejšie zaplátať.

Ako ilustruje nedávny prípad zo Spojených štátov, problém sa netýka iba Slovenska. Uniknuté emaily ukazujú ako Stephen Miller, osobitý politický poradca prezidenta Trumpa aktívne pretláčal rasistické naratívy o migrácii, mýtus o skrytých plánoch vyhubiť „biele“ národy (white genocide/replacement conspiracy theory), a tie rasové imigračné zákony, ktoré propagoval Hitler v Mein Kampf na krajne pravicový portál Breitbart.

Jeho zakladateľ Steve Banon Breitbart popísal ako platformu bieleho nacionalizmu. Ten istý Banon bol šéfom kampane Donalda Trumpa a viceprezidentom firmy Cambridge Analytica, ktorej nedávno uniknuté dokumenty ukazujú ako spoločnosť manipulovala voľby vo viac ako šesťdesiatich krajinách sveta.

Na článku sme spolupracovali s portálom Aktuality.sk

Viac podobného obsahu nájdete nielen na našom webe, ale aj v našom pravidelnom newsletteri. V ňom vás čakajú prehľadne a na jednom mieste všetky články z daného týždňa a tiež súhrn najnovších udalostí zo slovenskej i zahraničnej dezinfoscény. Prehľad doterajších newsletterov môžete nájsť na tomto odkaze.

Riaditeľ a analytik portálu Infosecurity.sk | Študoval germanistiku a pracoval ako prekladateľ a tlmočník až do chvíle, kým sa nezačal naplno venovať žurnalistike. | Ako fotograf na voľnej nohe pracoval v Sýrii, Líbyi, Mali, Tunise, Jordánsku, Libanone, a na Ukrajine. Publikoval v zahraničných a domácich médiách a za svoju prácu dostal ocenenia Czech a Slovak Press Photo. | Rodina a dobrodružná profesia nejdú dokopy, nepriestrelnú vestu preto zavesil na klinec. | Vyštudoval medzinárodnú bezpečnosť na univerzite v Leicestri kde skúmal teoretické rámce propagandy v digitálnom, globalizovanom svete. | Zaujíma sa o dezinformácie a nevojenské spôsoby dosiahnutia strategických a politických cieľov. | V apríli 2019 založil portál Infosecurity.sk