Zmena klímy sa dá komunikovať aj bez negatívnych emócií a šírenia strachu

Ako vníma slovenská verejnosť problém zmeny klímy alebo úpadku životného prostredia? Uvedomuje si dostatočne závažnosť týchto hrozieb?

O Zelenej dohode sa na Slovensku informuje veľmi slabo. Tému komunikujú primárne štátne inštitúcie, pobočky európskych inštitúcií na Slovensku, niektorí slovenskí europoslanci a mainstreamové médiá. Ani ich úsilie však nemôže vynahradiť chýbajúce systematické informovanie verejnosti.

Ako vníma slovenská verejnosť problém zmeny klímy alebo úpadku životného prostredia? Uvedomuje si dostatočne závažnosť týchto hrozieb? Aký potenciál má aktivizácia mladých ľudí so záujmom o životné prostredie a klímu? Je táto problematika zneužívaná na politickej úrovni? Aké konkrétne dezinformácie alebo konšpiračné naratívy sa o zmene klímy šíria? Sú prítomné aj na Slovensku? Spája sa diskurz o zelených otázkach aj s proruským sentimentom? Aké naratívy o energetike sa na Slovensku šírili počas minulého roka? Ktorí slovenskí aktéri by mohli byť označení za pozitívne príklady komunikácie zelených tém a ako je to s ich úspešnosťou?

Aj o tom v novej epizóde podcastu Disinfo Report organizácie Infosecurity.sk hovorí Tonka Zsigmondová s analytičkou Infosecurity.sk Michaelou Ružičkovou.

Podcasty si môžete vypočuť aj cez Apple PodcastsSpotifyGoogle Podcast a YouTube.

CHCETE PODPORIŤ NAŠU PRÁCU? POMÔŽTE NÁM CEZ PATREON. MÔŽETE TAK UROBIŤ UŽ ZA €3
https://infosecurity.sk/podpora/