Ukrajina je na vstup do EÚ plne odhodlaná

24. júna udelila Európska únia Ukrajine a Moldavsku kandidátsky štatút. Ide o významný politický krok, keďže lídri členských krajín Európskej únie politicky rozhodli o tom, že oba štáty sa eventuálne môžu stať členmi EÚ.

Štatút Ukrajiny bol však schválený s mimoriadnymi podmienkami, ktoré sa týkajú najmä boja s korupciou a stavu verejných inštitúcií. Ďalší vývoj teda závisí od toho, aby Ukrajina stanovené podmienky splnila.

Ako vníma udelenie kandidátskeho štatútu Ukrajine Ruská federácia? Ako môže vojna ovplyvniť fungovanie ukrajinských inštitúcií, a teda aj proces prístupu do EÚ? Zlepšil sa stav verejných inštitúcií a celkovo demokracie na Ukrajine od roku 2014? Ako bude vyzerať harmonizácia ukrajinskej legislatívy s tou európskou a kedy ju môžeme očakávať? Prečo by bol vstup Ukrajiny do EÚ výhodou aj pre Slovensko?

Aj o tom v novej epizóde podcastu Disinfo Report organizácie Infosecurity.sk hovorí Tonka Zsigmondová s politológom a vedúcim výskumným pracovníkom Výskumného centra Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku Alexandrom Dulebom.

Podcasty si môžete vypočuť aj cez Apple PodcastsSpotifyGoogle Podcast a YouTube.

CHCETE PODPORIŤ NAŠU PRÁCU? POMÔŽTE NÁM CEZ PATREON. MÔŽETE TAK UROBIŤ UŽ ZA €3
https://infosecurity.sk/podpora/