Čína sa k Rusku snaží vystupovať neutrálne. Agresora však podporuje

Čína podporuje teritoriálnu integritu a suverenitu Ukrajiny. Dodáva však, že niektoré z dôvodov Ruskej federácie na inváziu boli legitímne. Ako sa Čína stavia k téme ruskej agresie na Ukrajine? Akým spôsobom o vývoji udalostí na Ukrajine informuje domáce publikum? Dozviete sa v novej epizóde DISINFO REPORT.

Čína podporuje teritoriálnu integritu a suverenitu Ukrajiny a prezentuje postoj, že agresia Ruska nie je ospravedlniteľná, dodáva však, že niektoré z dôvodov Ruskej federácie na inváziu boli legitímne.

Ázijský gigant tiež nahrádza Rusku európsky trh, keďže je sám závislý na importe energetických surovín, a vojnu využíva ako možnosť útočiť na súčasné medzinárodné usporiadanie.

Ako sa Čína stavia k téme ruskej agresie na Ukrajine? Akým spôsobom o vývoji udalostí na Ukrajine informuje domáce publikum? Je Rusko pre Čínu dôležitým partnerom? Na akých úrovniach sa ich spolupráca prejavuje? Ako vojna na Ukrajine ovplyvňuje zahraničnú politiku Číny a jej vzťahy s inými aktérmi?

Aj o tom v novej epizóde podcastu Disinfo Report organizácie Infosecurity.sk hovorí Tonka Zsigmondová s riaditeľom Stredoeurópskeho inštitútu ázijských štúdií Matejom Šimalčíkom.

Podcasty si môžete vypočuť aj cez Apple PodcastsSpotifyGoogle Podcast a YouTube.

CHCETE PODPORIŤ NAŠU PRÁCU? POMÔŽTE NÁM CEZ PATREON. MÔŽETE TAK UROBIŤ UŽ ZA €3
https://infosecurity.sk/podpora/