Slovensko buduje kapacity zamerané na boj s hybridnými hrozbami

Slovné spojenie hybridné hrozby sa v súčasnosti používa čoraz častejšie. S konvenčnou vojnou prichádzajú aj ďalšie metódy zamerané na dosahovanie cieľov štátnych či neštátnych aktérov. Spektrum je široké - od dezinformácií, až po pôsobenie polovojenských skupín.

Slovné spojenie hybridné hrozby sa v súčasnosti používa čoraz častejšie. S konvenčnou vojnou prichádzajú aj ďalšie metódy zamerané na dosahovanie cieľov štátnych či neštátnych aktérov. Spektrum je široké – od dezinformácií, až po pôsobenie polovojenských skupín.

Čo znamená pojem hybridné hrozby? Čomu sa venuje Centrum boja proti hybridným hrozbám na ministerstve vnútra? Ako sa od 24. februára zmenilo informačné prostredie na Slovensku v kontexte proruských aktérov? Má zmysel blokovať dezinformačné weby? A čo očakávať od listu amerických kongresmanov Markovi Zuckerbergovi?

Aj o tom sa v novej epizóde podcastu Disinfo Report spoločnosti Infosecurity.sk rozpráva Tonka Zsigmondová s riaditeľom Centra boja proti hybridným hrozbám na ministerstve vnútra Danielom Milom.

Podcasty si môžete vypočuť aj cez Apple PodcastsSpotifyGoogle Podcast a YouTube.

CHCETE PODPORIŤ NAŠU PRÁCU? POMÔŽTE NÁM CEZ PATREON. MÔŽETE TAK UROBIŤ UŽ ZA €3
https://infosecurity.sk/podpora/