Na Slovensku dominovali pri šírení škodlivého obsahu sankcie proti Rusku a energetická bezpečnosť

Polarizovala slovenskú a českú spoločnosť pomoc ukrajinským utečencom alebo boli rezonujúcejšie témy sankcií voči Rusku, energetickej bezpečnosti či vojenskej pomoci?

Napriek tomu, že Slovenská a Česká republika od začiatku vojny oficiálne podporovali Ukrajinu humanitárne, finančne aj vojensky, obyvateľstvo začína byť zo situácie unavené a podpora voči Ukrajine postupne klesá. Téma vojny je zároveň zneužívaná v domácej politike, kde najmä opozičné politické strany usilujú o získavanie politických bodov.

Aké témy viažu na Slovensku a v Českej republike negatívny sentiment voči Ukrajine? Prečo začína byť obyvateľstvo oboch štátov voči Ukrajine pasívnejšie? Polarizovala slovenskú a českú spoločnosť pomoc ukrajinským utečencom alebo boli rezonujúcejšie témy sankcií voči Rusku, energetickej bezpečnosti či vojenskej pomoci? V ktorých témach a naratívoch môže tkvieť najzásadnejší risk v podobe podkopávania proukrajinskej podpory verejnosti? Ktorí politici alebo politické strany zneužívajú jednotlivé témy a aké facebookové stránky boli v šírení naratívov najaktívnejšie?

Aj o tom v novej epizóde podcastu Disinfo Report organizácie Infosecurity.sk hovorí Tonka Zsigmondová s projektovou manažérkou Pražského inštitútu bezpečnostných štúdií Kristínou Šefčíkovou.

Podcasty si môžete vypočuť aj cez Apple PodcastsSpotifyGoogle Podcast a YouTube.

CHCETE PODPORIŤ NAŠU PRÁCU? POMÔŽTE NÁM CEZ PATREON. MÔŽETE TAK UROBIŤ UŽ ZA €3
https://infosecurity.sk/podpora/