DSA vstupuje do platnosti. Regulovať bude obsah na sociálnych sieťach

Akt o digitálnych službách (DSA) EÚ prvýkrát zavádza pravidlá do oblasti moderovania obsahu na sociálnych sieťach. O tom, ako môže toto opatrenie zaručiť väčšiu bezpečnosť v online priestore a proti akému nelegálnemu obsahu bude bojovať, sa dozviete v našom podcaste.

Akt o digitálnych službách (DSA) EÚ prvýkrát zavádza pravidlá do oblasti moderovania obsahu na sociálnych sieťach. Akt zároveň výrazne zvyšuje transparentnosť, prikazuje platformám hodnotiť, čo sa deje na ich platformách a mitigovať riziká, ktoré na nich vznikajú.

Čo znamená harmonizácia prístupu štátov Únie k nelegálnemu online obsahu? V čom spočíva inovácia DSA? Ako môže opatrenie zaručiť väčšiu bezpečnosť v online priestore a proti akému nelegálnemu obsahu bude bojovať? Aké nové úlohy vyplývajú z DSA pre veľmi online platformy a čo im hrozí v prípade ich nesplnenia? Ako do procesu formulovania DSA vstúpila ruská agresia na Ukrajine?

Aj o tom v novej epizóde podcastu Disinfo Report organizácie Infosecurity.sk hovorí Tonka Zsigmondová s predsedom Európskej platformy regulačných orgánov Ľubošom Kuklišom.

Epizóda podcastu vznikla s podporou Holandského veľvyslanectva na Slovensku.

Podcasty si môžete vypočuť aj cez Apple PodcastsSpotifyGoogle Podcast a YouTube.

CHCETE PODPORIŤ NAŠU PRÁCU? POMÔŽTE NÁM CEZ PATREON. MÔŽETE TAK UROBIŤ UŽ ZA €3
https://infosecurity.sk/podpora/