Deviantné chovanie ruských okupantov je až prekvapivé

Líši sa intenzita ruskej agresie na Ukrajine v oblastiach, ktoré členovia Team4Ukraine navštevujú? Čím sa to prejavuje?

Organizácia Team4Ukraine sa od začiatku agresie Ruska na Ukrajine zaoberá presunom humanitárnej pomoci, skúmaním informačného pôsobenia a psychologických operácií Ruskej federácie na okupovanom území, ale aj monitorovaním vojnových zločinov a dopadov vojny na civilistov.

Líši sa intenzita ruskej agresie na Ukrajine v oblastiach, ktoré členovia Team4Ukraine navštevujú? Čím sa to prejavuje? Ako sa okupanti snažia potláčať ukrajinskú identitu a kontrolovať historické naratívy? Akým problémom výskumníci čelia pri zbere dôkazov o ruských vojnových zločinoch? Ako súčasný režim zneužíva historické udalosti, symboly a osobnosti? Ako sa v priebehu agresie mení ruská propaganda a konkrétne naratívy? Aké argumenty sa dnes objavujú v snahe podnietiť ruských občanov k mobilizácii do armády? Ako reagujú ukrajinskí občania v okupovaných oblastiach na naratív o ruských osloboditeľoch? Objavuje sa aj post-sovietska nostalgia či historický sentiment medzi Ukrajincami?

Aj o tom v novej epizóde podcastu Disinfo Report organizácie Infosecurity.sk hovorí Tonka Zsigmondová s Petrom Pojmanom a Adamom Syberom z Team4Ukraine.

Podcast vznikol s podporou Open Information Partnership.

Podcasty si môžete vypočuť aj cez Apple PodcastsSpotifyGoogle Podcast a YouTube.

CHCETE PODPORIŤ NAŠU PRÁCU? POMÔŽTE NÁM CEZ PATREON. MÔŽETE TAK UROBIŤ UŽ ZA €3
https://infosecurity.sk/podpora/