Milan Mazurek – polícia začala trestné stíhanie – dôkaz dodal Infosecurity.sk

Máme k dispozícii sofistikovaný monitorovací systém, ktorým na Facebooku dokážeme sledovať celú slovenskú dezinfo scénu, takpovediac v priamom prenose.

Obrázok: Facebook Milan Mazurek Republika.

Po tragédii vo Vrútkach sme zbystrili pozornosť, pretože sme vedeli, že túto niekto z miestnych dezinformátorov rýchlo zneužije a pokúsi sa na nej priživiť.

Neonacisti a iní dezinformátori nemajú dostatočný intelektuálny výtlak, aby tvorili skutočné politiky a preto mobilizujú svoje voličstvo nenávisťou a strachom. Rómovia, náhubky, mikročipy, pozáte to…

Navyše, nemajú ani dostatočný mediálny výtlak a preto sú mimoriadne udalosti, ktoré vytlačia hlavnoprúdové médiá do pozornosti všetkých, výbornou príležitosťou, priživiť sa na sile tých médií, ktoré zároveň tak veľmi nenávidia. Nuž…

V deň tragédie, ešte pred oficiálnym vyhlásením polície, Mazurek na Facebook napísal status, v ktorom útočníka z Vrútok označil za Róma. Neodpustil si tiež zopár svojských poznámok. Polícia toto následne vyvrátila.

Ako to už v tábore ĽSNS býva, Mazurek svoj status neskôr vymazal. My sme ho však práve vďaka nášmu systému zachytili, iba pár minút po publikovaní a archivovali sme ho.

Na základe trestného oznámenia, ktoré na Mazureka podal Ján Benčík bol náš riaditeľ Victor Breiner neskor predvolaný NAKA na výsluch a vyzvaný, predmetný dôkaz odovzdať.

Riaditeľ a analytik portálu Infosecurity.sk | Študoval germanistiku a pracoval ako prekladateľ a tlmočník až do chvíle, kým sa nezačal naplno venovať žurnalistike. | Ako fotograf na voľnej nohe pracoval v Sýrii, Líbyi, Mali, Tunise, Jordánsku, Libanone, a na Ukrajine. Publikoval v zahraničných a domácich médiách a za svoju prácu dostal ocenenia Czech a Slovak Press Photo. | Rodina a dobrodružná profesia nejdú dokopy, nepriestrelnú vestu preto zavesil na klinec. | Vyštudoval medzinárodnú bezpečnosť na univerzite v Leicestri kde skúmal teoretické rámce propagandy v digitálnom, globalizovanom svete. | Zaujíma sa o dezinformácie a nevojenské spôsoby dosiahnutia strategických a politických cieľov. | V apríli 2019 založil portál Infosecurity.sk