ĽUD vs. BLAHA

Blížia sa parlamentné voľby a Ľuboš Blaha, tak ako jeho šéf Robert, nikam neodchádza. Nemá na to dôvod. Len za posledný mesiac získal tretinu, asi 10.000, zo svojich nasledovateľov.

Existujú rôzne druhy propagandy a tá vojnová (nie sú to len bojové operácie) sa snaží čo najviac dehumanizovať protivníka tak, aby sme mu dopriali len to najhoršie a vzápätí vedeli láskavo pobozkať naše vlastné detičky na dobrú noc. Úplné šialenstvo.

Hovorí sa o postupnom posúvaní hraníc toho, aké násilie ešte považujeme za prijateľné.

Keď poriadková polícia zasiahne proti skupine vyholených mladých mužov, ktorí sa nevedia zmestiť do kože, považujeme také násilie za oprávnené. Mladíci, ktorých pohľad na svet je vymasírovaný propagandou, to budú vnímať ako fašizmus, štátny terror, a čo-ešte-všetko…

Na strane druhej, tí istí mladíci nemajú problém s násilím na deťoch, lebo sú rómske, na Židoch, lebo sú pliaga slovenského národa, na migrantoch, a utečencoch, lebo sú islamisti, a skrátka, nie sú bieli. Propaganda posunula hranicu toho, čo považujú za prípustné násilie – tak ako by sa to dialo vo vojne. Každý, kto nieje s nimi, je nepriateľ a na toho sa musí tvrdo.

Predstavte si aký šok by spôsobila v roku 2013 správa, že v Stredozemnom mori sa utopilo 250 ľudí. Dnes je to len ďalší deň. Od roku 2014 takto zahynulo asi 3500 ľudí. Vedeli ste to? Asi nie. Má to vplyv aj na vás, nemýľte sa.

Jedným z takých ľudí je aj Ľuboš Blaha. Klamstvami a hrubým zavádzaním pravidelne ohýba informačný priestor pre svojich viac ako 30.000 facebookových fanúšikov.

Moderná spoločnosť sa musí postaviť tým, ktorí sa šírením nenávisti živia, ktorí svojou propagandou potierajú ľudskosť a toleranciu. Proti štváčom, ktorí bez ohľadu na dôsledky, ľudí a spoločnosť rozdeľujú, len aby z toho vyťažili.

Blížia sa parlamentné voľby a Ľuboš (nakoniec, tak ako jeho šéf Robert), nikam neodchádza. Nemá na to dôvod. Len za posledný mesiac získal tretinu (asi 10.000) zo svojich nasledovateľov. Má na to právo.

Občianska spoločnosť, teda aj vy, máme zase právo sa proti nemu postaviť. INFOSECURITY.SK chystá k Ľubošovi dlhší komentár, no na teraz dávame do pozornosti iniciatívu ĽUD vs. BLAHA. Dajte im lajk!

Victor Breiner
Riaditeľ a analytik portálu Infosecurity.sk | Študoval germanistiku a pracoval ako prekladateľ a tlmočník až do chvíle, kým sa nezačal naplno venovať žurnalistike. | Ako fotograf na voľnej nohe pracoval v Sýrii, Líbyi, Mali, Tunise, Jordánsku, Libanone, a na Ukrajine. Publikoval v zahraničných a domácich médiách a za svoju prácu dostal ocenenia Czech a Slovak Press Photo. | Rodina a dobrodružná profesia nejdú dokopy, nepriestrelnú vestu preto zavesil na klinec. | Vyštudoval medzinárodnú bezpečnosť na univerzite v Leicestri kde skúmal teoretické rámce propagandy v digitálnom, globalizovanom svete. | Zaujíma sa o dezinformácie a nevojenské spôsoby dosiahnutia strategických a politických cieľov. | V apríli 2019 založil portál Infosecurity.sk