Blbec.Online rozširuje funkcie sledovania nielen slovenských dezinfo stránok na Facebooku

Web Blbec.online, pomocou ktorého môžete sledovať a analyzovať slovenské, české, ale aj iné dezinfo stránky na Facebooku, dnes oznámil, že pre svojich podporovateľov spúšťa novú a dlho očakávanú funkciu.

Asi za týždeň bude možné sledovať akékoľvek výrazy, či slovné spojenia:

„Napríklad ak ktokoľvek spomenie Vaše meno, firmu alebo … [Vami zadané] slovo na FB v komentári alebo statuse [monitorovaných stránok] dostante o tom email alebo sms. Budete mať aj možnosť poslať request na váš vlastný server“, píše sa v informačnom emaile adresovanom súčasným podporovateľom.

Blbec.online môžete používať zadarmo. Ak si želáte využívať rozšírené funkcie, môžete podporiť projekt sumou od €3 do €10 mesačne. Projekty s podobnými funkciami, zamerané na analýzu trhu a profesionálny marketing stoja neporovnateľne viac. Napríklad výborná stránka Socialbakers ponúka najzákladnejší balík za 200 dolárov mesačne.

Blbec.online je občianska iniciatíva, ktorá komerčný záujem nesleduje a vývoj nových funkcií závisí od dobrovoľných príspevkov jeho užívateľov.

Riaditeľ a analytik portálu Infosecurity.sk | Študoval germanistiku a pracoval ako prekladateľ a tlmočník až do chvíle, kým sa nezačal naplno venovať žurnalistike. | Ako fotograf na voľnej nohe pracoval v Sýrii, Líbyi, Mali, Tunise, Jordánsku, Libanone, a na Ukrajine. Publikoval v zahraničných a domácich médiách a za svoju prácu dostal ocenenia Czech a Slovak Press Photo. | Rodina a dobrodružná profesia nejdú dokopy, nepriestrelnú vestu preto zavesil na klinec. | Vyštudoval medzinárodnú bezpečnosť na univerzite v Leicestri kde skúmal teoretické rámce propagandy v digitálnom, globalizovanom svete. | Zaujíma sa o dezinformácie a nevojenské spôsoby dosiahnutia strategických a politických cieľov. | V apríli 2019 založil portál Infosecurity.sk