Uhrík spochybnil zistenia Infosecurity.sk. Nové dôkazy ukazujú, že Kotleba pred súdom naozaj klamal

„Expertom z Infosecurity gratulujem, že objavili teplú vodu – a to, že sa pri webe naseslovensko.net jedná iba o fanúšikovskú stránku“ uviedol pre portál Topky.sk v reakcii na náš článok Milan Uhrík. Administrátor ĽSNS v rovnakom čase informácie, na ktoré sme upozornili vymazal.

V minulom článku sme písali, ako Marián Kotleba opakovane pred súdom zaprel web naseslovensko.net, na ktorom roky fungovala celá ĽSNS, a z ktorého čerpali aj prokurátori. V spolupráci s Aktuality.sk sme uverejnili zistenia, ktoré ĽSNS s predmetným webom jednoznačne spájajú:

Emailové adresy, prihláška do strany, jej stanovy, listy podpísané Kotlebom, ktorý používa email kotleba@naseslovensko.net, rozsudky, ústavné sťažnosti, predžalobné výzvy, petície, interpelácie, deklarácie, žiadosti… Dokumenty, ktoré by na „fanúšikovskom“ webe len tak pohodené neboli.

Informácie, na ktoré sme upozornili, medzičasom zmizli

Po uverejnení článku, predmetné dokumenty z webu naseslovensko.net zmizli. Stiahnuť sa však stále dajú z infosecurity.sk, kde boli zálohované.

Navyše, oficiálny web ĽSNS lsnaseslovensko.sk ešte donedávna odkazoval záujemcov o vstup do strany na emailové adresy @naseslovensko.net. Aj v tomto prípade ĽSNS predmetné informácie, po uverejnení nášho článku, odstránila. Akoby tam nikdy neboli.

Stránka sa však dá stále vidieť v internetovom archíve, kam sme ju zálohovali alebo tiež na obrázku:

Oficiálny web ĽSNS odkazuje záujemcov o vstup do strany na emailové adresy @naseslovensko.net. Pre zväčšenie, kliknite sem.


„Podpredseda pre propagáciu“ Milan Uhrík svoju prácu odviedol dobre

Okrem obrovského množstva dát, ktoré sú z webu naseslovensko.net stále prístupné v internetovom archíve, sa o jeho atribúciu a spojenie so stranou a jej predstaviteľmi postaral predovšetkým Milan Uhrík.

V minulom článku sme ukázali, ako Uhrík na webe naseslovenko.net publikoval články – prevažne o sebe.

Digitálna stopa, ktorú po sebe zanechal „podpredseda pre propagáciu“ stačila zatiaľ na dva investigatívne články, ktoré videlo viac ako 100 tisíc čitateľov.

Jednoznačný dôkaz

Z e-mailovej komunikácie medzi študentom Masarykovej univerzity v Brne a Uhríkom, ktorú tentoraz máme k dispozícii celú, vieme so 100% určitosťou povedať, že Uhrík adresu uhrik@naseslovensko.net aktívne používal a na web, od ktorého sa dnes predstavitelia ĽSNS dištancujú, odkazoval tretie osoby.

Z dát obsiahnutých v predmetnom e-maile, sa dá navyše vidieť, že Uhrík na požiadavku študenta odpovedal priamo z kancelárie BBSK v čase, keď tam bol Kotleba županom.

Bol to namiesto Uhríka nejaký „fanúšik“, ktorý mal prístup do priestorov BBSK, na ich internú sieť a k účtu uhrik@naseslovensko.net?

Pre zväčšenie kliknite sem
IP adresa, z ktorej Milan Uhrík posielal predmetný e-mail, ho lokalizovala do priestorov BBSK.
IP adresa patrí kanceláriám BBSK


Naseslovensko.net využíva(la) celá ĽSNS

Podľa záznamov, ktoré medzi rokmi 2017 a 2019 na webe naseslovensko.net vyhotovil Ján Benčík, je zrejmé, že na doméne strana ĽSNS prevádzkovala všetky krajské a okresné organizácie. E-maily tu mali aj predseda, podpredsedovia, krajskí predsedovia a pod.


ĽSNS dodnes na Facebooku používa emaily @naseslovenko.net

Facebooková stránka bratislavskej krajskej organizácie ĽSNS, s Uhríkom na titulke, ešte stále uvádza ako svoju kontaktnú adresu krajba@naseslovensko.net

Screenshoty boli vyhotovené 28.9.2020


ĽSNS reaguje už iba na kritiku relevantnú pre súdy

Kotleba dnes hovorí, že o stránke naseslovensko.net, z ktorej čerpali aj prokurátori, nič nevie a netuší, kto ju prevádzkuje. Uhrík, sa vysmieva a vraví, že má isť o „fanúšikovský“ web, s ktorým nemajú nič spoločné.

V záplave dezinformácií, na ktorých si predstavitelia strany postavili celú politickú komunikáciu, už nemožno očakávať, že budú konštruktívne reagovať na dôkazmi podloženú kritiku.

Reakcia príde iba v prípade, že pôjde o informácie, ktoré budú relevantné pre súdne konania, v ktorých sú predstavitelia strany zainteresovaní, podobne, ako v tomto prípade.

Ak sa pán Uhrík rozhodne naďalej bagatelizovať vecné zistenia, môže. „Podpredseda pre propagáciu“ sa postaral, aby sa dostali na verejnosť a do rúk ľuďom, ktorých názor zaváži práve súdom, kde sa predstavitelia ĽSNS, už tradične, nachádzajú na lavici obžalovaných.

Na článku sme spolupracovali s portálom Blbec.Online a Aktuality.sk.

Riaditeľ a analytik portálu Infosecurity.sk | Študoval germanistiku a pracoval ako prekladateľ a tlmočník až do chvíle, kým sa nezačal naplno venovať žurnalistike. | Ako fotograf na voľnej nohe pracoval v Sýrii, Líbyi, Mali, Tunise, Jordánsku, Libanone, a na Ukrajine. Publikoval v zahraničných a domácich médiách a za svoju prácu dostal ocenenia Czech a Slovak Press Photo. | Rodina a dobrodružná profesia nejdú dokopy, nepriestrelnú vestu preto zavesil na klinec. | Vyštudoval medzinárodnú bezpečnosť na univerzite v Leicestri kde skúmal teoretické rámce propagandy v digitálnom, globalizovanom svete. | Zaujíma sa o dezinformácie a nevojenské spôsoby dosiahnutia strategických a politických cieľov. | V apríli 2019 založil portál Infosecurity.sk