Nový podcast Disinfo Report: Ako vyzerá vojna 21. storočia?

Predstavujeme vám nový podcast Disinfo Report, ktorý sme vytvorili v spolupráci s aktuality.sk.

Vojna už nevyzerá tak, ako ju poznáme z filmov – boj štátu proti štátu. Sú to kybernetické útoky, či informačné a vplyvové operácie – psychologická vojna a propaganda. Vo vojne tak môžeme byť, aj keď sa na našom území nebojuje. 

V novom podcaste Infosecurity.sk a Aktuality.sk sa dozviete, že hlavným cieľom vojny nie je poraziť protivníka v boji, ale vnútiť mu svoju vôľu. A práve tu prichádzajú na scénu dezinformácie a propaganda. Dezinformácie nás majú rozhádať a destabilizovať spoločnosť.

Moderuje Victor Breiner.

Všetky naše podcasty nájdete na jednej stránke tu. Na odber všetkých nových dielov sa môžete prihlásiť cez iTunes, Google Podcasts, Soundcloud alebo Spotify. Sledujte nás aj na facebookovej stránke Podcasty Aktuality.sk.

Študentka bakalárskeho stupňa Medzinárodných vzťahov a magisterského stupňa Prekladateľstva a tlmočníctva anglického jazyka na Masarykovej univerzite v Brne | Zaujíma sa najmä o históriu a aktuálne politické dianie v anglofónnych krajinách, ako aj o politické a lingvistické aspekty propagandy a jej nástrojov. Kontakt: nikoleta.nemeckayova@infosecurity.sk