Disinfo report: Je nenávisť zisková? Zastavme to (podcast)

Vypočujte si nový diel podcastu Disinfo Report, ktorý vzniká v spolupráci s aktuality.sk.

Prečo sa do kampane zapojila aj jedna slovenská firma, Websupport, prezradí jej výkonný riaditeľ Ján Cifra.

Svoj pohľad na problematické politiky sociálnej siete nám ponúkla aj Miroslava Sawiris, výskumníčka a analytička Globsecu, odborníčka na dezinformácie, informačné operácie a sociálne siete a koordinátorka iniatívy Aliancia pre zdravé informačné prostredie, ktorá v súčasnosti pripomienkuje pripravovanú európsku legislatívu.

Kľúčovým krokom pri ďalšom vývoji a snahe stransparentniť spoločný infopriestor je práve regulácia na úrovni EU. Európska Komisia už ohlásila nový balík regulačných opatrení – Volá sa Digital Services Act alebo zákon o digitálnych službách.

Konkrétny obsah a formu návrhu zatial nepoznáme. No v prípade, že bude prijatý, vytvorí celoeurópske záväzné pravidlá pre reguláciu internetových spoločností, úložísk a sociálnych sietí vrátane regulácie nenávistného, či nezákonného obsahu a politickej reklamy.

Všetky naše podcasty nájdete na jednej stránke tu. Na odber všetkých nových dielov sa môžete prihlásiť cez iTunes, Google Podcasts, Soundcloud alebo Spotify. Sledujte nás aj na facebookovej stránke Podcasty Aktuality.sk.

Študentka bakalárskeho stupňa Medzinárodných vzťahov a magisterského stupňa Prekladateľstva a tlmočníctva anglického jazyka na Masarykovej univerzite v Brne | Zaujíma sa najmä o históriu a aktuálne politické dianie v anglofónnych krajinách, ako aj o politické a lingvistické aspekty propagandy a jej nástrojov. Kontakt: nikoleta.nemeckayova@infosecurity.sk