Dezinformačné facebookové stránky slúžia na znásobovanie vplyvu toxických naratívov politikov

Nakoľko sa medzi komunikátormi tém na slovenskom Facebooku objavujú rôzne dezinformačné stránky či profily webových stránok dezinformačných pseudomédií?

V prvých mesiacoch roka sú medzi najaktívnejšími komunikátormi na slovenskom Facebooku niekoľkí politickí aktéri, ktorí komunikujú hlavne témy spojené s ruskou agresiou na Ukrajine. Ich obsah je v mnohých prípadoch veľmi toxický, útočný a obsahuje množstvo manipulačných techník.

Nakoľko sa medzi komunikátormi tém na slovenskom Facebooku objavujú rôzne dezinformačné stránky či profily webových stránok dezinformačných pseudomédií? Ktoré z týchto stránok sú v súčasnosti najúspešnejšie a aká je ich úloha vo vzťahu k politickým aktérom? Ktoré témy od začiatku roka najviac rezonovali slovenskému informačnému prostrediu?

Prečo bola prevalentnou téma odovzdania stíhačiek MiG-29 Ukrajine a aké klamlivé naratívy sa na ňu viazali? Na čo slúžia útoky na politické osobnosti, ktoré sledujeme v posledných mesiacoch v online priestore a na koho sa najviac sústredia? Akým spôsobom využíva Rusko svoje veľvyslanectvo na Slovensku pre šírenie propagandy a ovplyvňovanie verejnej mienky?

Ako bol doposiaľ na slovenskom Facebooku interpretovaný postoj Číny voči Rusku a jeho agresii na Ukrajine? Mohla táto téma slúžiť slovenským dezinformátorom na obhajobu ruského režimu?

Aj o tom v novej epizóde podcastu Disinfo Report organizácie Infosecurity.sk hovorí Tonka Zsigmondová s analytičkou Infosecurity.sk Michaelou Ružičkovou.

Podcast vznikol s podporou Európskej únie.

Podcasty si môžete vypočuť aj cez Apple PodcastsSpotifyGoogle Podcast a YouTube.

CHCETE PODPORIŤ NAŠU PRÁCU? POMÔŽTE NÁM CEZ PATREON. MÔŽETE TAK UROBIŤ UŽ ZA €3
https://infosecurity.sk/podpora/