BRAT za BRATA masovo zdieľa obsah ruskej ambasády. Spolupráca prebieha v online aj offline priestore

Aké aktivity sú typické pre Nočných vlkov a BRAT za BRATA? Ako propagujú svoju činnosť a čo tieto skupiny spája?

V oblasti investigatívy zameranej na dezinformácie všeobecný recept neexistuje, keďže scéna slovenských dezinformátorov je veľmi rôznorodá. Jedným z významných aktérov pôsobiacich na Slovensku je stránka BRAT za BRATA. Ide o motorkársky gang podobný Nočným vlkom. Združenie vzniklo odchodom niektorých členov európskych Nočných vlkov, ktorí si vytvorili občianske združenie Motorkári Slovenska. Dnes svoje aktivity koordinujú s ruskou ambasádou na Slovensku.

Aké aktivity sú typické pre Nočných vlkov a BRAT za BRATA? Ako propagujú svoju činnosť a čo tieto skupiny spája? V čom sú BRAT za BRATA úspešní a ako vyzerá spolupráca združenia s ruskou ambasádou na Slovensku v online a offline priestore? Ako skupina komunikuje svoje posolstvá na sociálnych sieťach? Nakoľko sa propagandistické či motivačné naratívy v obsahu skupiny prelínajú s dezinformáciami alebo podporou ruských informačných operácií?

Čím je typická aktivita slovenských dezinformátorov a proruských aktérov na Telegrame? Aký obsah je na slovenskej telegramovej scéne najúspešnejší a kto ho produkuje? Čo je neverejná časť Telegramu známa ako Terrorgram a akú úlohu zohráva v radikalizácii krajnej pravice na Slovensku? Prečo je náročné obsah na Terrograme monitorovať a aké výzvy z toho vyplývajú pre spoločnosť?

Aj o tom v novej epizóde podcastu Disinfo Report organizácie Infosecurity.sk hovorí Tonka Zsigmondová s reportérkou Investigatívneho centra Jána Kuciaka Karin Kőváry Sólymos.

Podcast vznikol s podporou Európskej únie.

Podcasty si môžete vypočuť aj cez Apple PodcastsSpotifyGoogle Podcast a YouTube.

CHCETE PODPORIŤ NAŠU PRÁCU? POMÔŽTE NÁM CEZ PATREON. MÔŽETE TAK UROBIŤ UŽ ZA €3
https://infosecurity.sk/podpora/