Blahova aktivita na Telegrame má slabý dosah. Znížilo sa tým aj riziko vyplývajúce z jeho rétoriky

Akú povahu mal spor založený na výrokoch poslanca Blahu? Aké riziká dnes vyplývajú z aktivity Ľuboša Blahu na Telegrame?

Advokátska kancelária Taylor Wessing zastupovala pani prezidentku Zuzanu Čaputovú v spore s poslancom Ľubošom Blahom. Vážnou výzvou je dnes hlavne vytýčenie hranice, kde končí sloboda prejavu. Možnosť šíriť informácie má v súčasnosti každý a nenávisť v online svete sa môže prelievať do reality.

Akú povahu mal spor založený na výrokoch poslanca Blahu? Aké riziká dnes vyplývajú z aktivity Ľuboša Blahu na Telegrame? Je dosah jeho príspevkov rovnaký alebo nižší ako v minulosti na Facebooku? S akými nepravdivými tvrdeniami pracoval Blaha počas sporu? Čo motivuje politických predstaviteľov k radikalizácii, šíreniu nenávisti a strachu? Aká právna úprava smerujúca k zodpovednosti politických predstaviteľov v online prostredí by mohla byť inšpiráciou pre Slovensko? Akú úlohu majú vo vzťahu k online nenávisti verejné inštitúcie? Čo môžu sledovať politici agresívne útočiaci na médiá či menšiny v spoločnosti a ako sa voči nim možno brániť právnou cestou?

Aj o tom v novej epizóde podcastu Disinfo Report organizácie Infosecurity.sk hovorí Tonka Zsigmondová s právnikom a partnerom advokátskej kancelárie Taylor Wessing Radovanom Palom.

Podcast vznikol s podporou European Media and Information Fund.

Výhradnú zodpovednosť za akýkoľvek obsah podporovaný prostredníctvom European Media and Information Fund nesú autori a nemusí nevyhnutne odrážať postoje EMIF a partnerov fondu, Calouste Gulbenkian Foundation a European University Institute.

Podcasty si môžete vypočuť aj cez Apple PodcastsSpotifyGoogle Podcast a YouTube.

CHCETE PODPORIŤ NAŠU PRÁCU? POMÔŽTE NÁM CEZ PATREON. MÔŽETE TAK UROBIŤ UŽ ZA €3
https://infosecurity.sk/podpora/