Poslanec Smeru chce osloviť nových fanúšikov. Zatiaľ mu to nejde.

Zdroj: WikiMedia

Tempo ktorým Facebooková stránka poslanca Smeru naberá fanúšikov, výrazne klesá.

Medzi septembrom 2018, odkedy stránku monitoruje Blbec.Online, a májom 2019 stránka získala v priemere 2.811 fanúšikov za mesiac.

Najväčší skok, 5.618 nových fanúšikov zaznamenala v marci tohto roku, počas predvolebnej kampane pred prezidentskými voľbami. Odvtedy je trend klesajúci.

V máji pribudlo poslancovi iba 1470 fanúšikov – najmenej od septembra 2018, 52% z celkového priemeru a iba 26% v porovnaní s obdobím, keď popularita jeho stránky rástla najrýchlejšie.

Jeho online komunita síce patrí na slovenskej dezinfo scéne medzi najaktívnejšie, je však otázne, či sa mu v nasledujúcich mesiacoch podarí osloviť aj nových fanúšikov. Peter Pellegrini ich dnes má 65.000, teda dvojnásobne viac. Andrej Kiska skoro 265.000. V parlamentných voľbách 2020 budú rozhodovať iba počty.


Victor Breiner
Riaditeľ a analytik portálu Infosecurity.sk | Študoval germanistiku a pracoval ako prekladateľ a tlmočník až do chvíle, kým sa nezačal naplno venovať žurnalistike. | Ako fotograf na voľnej nohe pracoval v Sýrii, Líbyi, Mali, Tunise, Jordánsku, Libanone, a na Ukrajine. Publikoval v zahraničných a domácich médiách a za svoju prácu dostal ocenenia Czech a Slovak Press Photo. | Rodina a dobrodružná profesia nejdú dokopy, nepriestrelnú vestu preto zavesil na klinec. | Vyštudoval medzinárodnú bezpečnosť na univerzite v Leicestri kde skúmal teoretické rámce propagandy v digitálnom, globalizovanom svete. | Zaujíma sa o dezinformácie a nevojenské spôsoby dosiahnutia strategických a politických cieľov. | V apríli 2019 založil portál Infosecurity.sk