Očkovaním k novému svetovému poriadku, píše Hlavný denník

Obrázok: https://www.wochenblick.at/kein-ende-der-pandemie-die-impfung-entfesselt-das-virus/

Dezinformačný web Hlavný denník informoval o vyjadrení Elsy Mittmannsgruberovej, šéfredaktorky Wochenblick – rakúskeho týždenníka s problematickým obsahom. Podľa daného vyhlásenia bude očkovanie proti Covid-19 viesť k novému usporiadaniu sveta.

Šéfredaktorka Mittmannsgruberová tvrdí, že opatrenia zavádzané v boji proti pandémii nie sú podložené vedeckými poznatkami a vláda sa pri ich implementácii neriadi odporúčaniami odborníkov. Cieľom rakúskej vlády má byť podľa nej vynútenie poslušnosti obyvateľov, ktorí budú z opatrení tak unavení, že akýkoľvek vzdor už nebude v ich silách.

 „Veľký reset“

Veľký reset má predstavovať plán nového usporiadania sveta, ktorým dezinformátori radi obohacujú svoje články. Tomuto resetu má predchádzať úplná strata slobody, neschopnosť vzdorovať, či dokonca preriedenie populácie. Práve dodržiavanie opatrení proti šíreniu koronavírusu má u ľudí vyvolať závislosť na vládnych opatreniach a vynútiť disciplínu, ktorú politici potrebujú na ich podmanenie. Nedodržanie opatrení má viesť k vylúčeniu zo spoločnosti.

Bill Gates v každej konšpirácii

Mittmannsgruberová sa opiera o výroky údajného virológa, Geerta van den Bosschea, ktorý v minulosti pôsobil v nadácii Billa Gatesa. Van den Bossch predpovedá premenu „neškodného“ koronavírusu na nekontrolované monštrum. Očkovanie má podľa neho viesť k oslabeniu imunity a samotnej ochrany proti účinkom očkovania. Tieto tvrdenia uvádza aj v otvorenom liste, ktorý zdieľal na svojom účte na sociálnej sieti Twitter.

Oblasť pôsobenia tohto vedca je však o čosi odlišná od toho čo Mittmannsgruberová prezentuje. G. van den Bossche vyštudoval veterinárnu, nie ľudskú, virológiu a mikrobiológiu. Svoje vedecké publikačné pôsobenie od roku 1995 neobnovil a  problematike vakcín sa odborne nevenoval.

Šéfredaktorka tiež uvádza varovanie írskej odborníčky na vírusy a bunkovú biológiu prof. Dolores Cahilovej, podľa ktorej má imunitný systém po podaní vakcíny poraziť vlastné telo. Univerzita v Dubline, na ktorej profesorka pôsobila, sa od jej výrokov dištancovala kvôli obavám zo šírenia informácií ohrozujúcich verejné zdravie.

Pandémiu má paradoxne rozpútať očkovanie

Skutočne nebezpečným sa vírus môže podľa E. Mittmannsgruberovej stať až po očkovaní. Dané tvrdenie má podporovať vývoj v Izraeli, ktorý je doposiaľ v očkovaní jednou z najúspešnejších krajín. Oficiálne údaje však koreláciu medzi očkovaním a úmrtiami nepotvrdzujú.

Hlavný denník vo svojom článku preberá informáciu o tom, že už aj Svetová zdravotnícka organizácia a Svetové ekonomické fórum pripúšťajú, že očkovanie nezastaví šírenie vírusu Covid-19. Toto tvrdenie Hlavného denníka však nie je podložené žiadnymi údajmi.