Podcast Disinfo Report: Štát verzus dezinfoscéna (podcast)

Vypočujte si nový diel podcastu Disinfo Report, ktorý vzniká v spolupráci s aktuality.sk.

Informačný priestor sa za posledných desať rokov zmenil na nepoznanie. Politická komunikácia a verejný diskurz sa na Slovensku do veľkej miery presunuli na Facebook a nekonečný rad nových kvázi spravodajských webov.

Aké to má dôsledky na zdravie verejnej debaty, politickú mobilizáciu a v konečnom dôsledku na voľby – Čo to znamená aktuálne v kontexte testovania populácie, prípravy kampane na druhé kolo a celkom určite na čas, kedy bude dostupná účinná vakcína. Vtedy bude musieť štát vyvinúť nemalú snahu aby sa mu podarilo zmobilizovať dostatočný počet ľudí, ktorí sa prídu dať zaočkovať. Alebo ich znovu prinúti?

Moderuje Victor Breiner.

Všetky naše podcasty nájdete na jednej stránke tu. Na odber všetkých nových dielov sa môžete prihlásiť cez iTunes, Google Podcasts, Soundcloud alebo Spotify. Sledujte nás aj na facebookovej stránke Podcasty Aktuality.sk.

Študentka bakalárskeho stupňa Medzinárodných vzťahov a magisterského stupňa Prekladateľstva a tlmočníctva anglického jazyka na Masarykovej univerzite v Brne | Zaujíma sa najmä o históriu a aktuálne politické dianie v anglofónnych krajinách, ako aj o politické a lingvistické aspekty propagandy a jej nástrojov. Kontakt: nikoleta.nemeckayova@infosecurity.sk