Z Kremľa do slovenčiny to ruskej propagande trvá len minúty. Ako spojenci vnímajú, že sa nebránime?

Ako to vnímajú naši spojenci v NATO, čo to znamená pre našu cezhraničnú spoluprácu a pre samotnú alianciu? A kde sa nachádza svetielko nádeje medzi štátnymi inštitúciami?

Bývalí štátni odborníci zmapovali, ako funguje ruská propaganda na slovenskom Telegrame. Zaostrili na takzvaných superšíriteľov, ktorí k nám vo veľkom importujú prokremeľské dezinformačné naratívy, často len niekoľko minút od ich zverejnenia v Rusku.

„V podstate vieme, čo by sme mali robiť, avšak Slovensko je historicky veľmi slabé v implementácii týchto opatrení,“ hovorí expert o krokoch, ktoré by mal štát na poli hybridných hrozieb podnikať. Bez potrebnej politickej vôle to však nepôjde.

Naopak, účelom propagandy cudzej mocnosti dobrovoľne poslúžil samotný premiér Robert Fico. Ako to vnímajú naši spojenci v NATO, čo to znamená pre našu cezhraničnú spoluprácu a pre samotnú alianciu? A kde sa nachádza svetielko nádeje medzi štátnymi inštitúciami?

Aj o tom v novej epizóde podcastu Disinfo Report projektu Infosecurity.sk hovorí Tonka Zsigmondová s expertom na hybridné hrozby Domiciánom Zahorjanom z Inštitútu pre nové bezpečnostné hrozby NEST.

Táto epizóda podcastu Disinfo Report vznikla s podporou Veľvyslanectva Spojených štátov amerických na Slovensku.

Podcasty si môžete vypočuť aj cez Apple PodcastsSpotify a YouTube.

CHCETE PODPORIŤ BOJ PROTI DEZINFORMÁCIÁM? POMÔŽTE NÁM NA DARUJME.SK.