Disinfo Report: Korona bola včera. Začína Bielorusko (podcast)

Vypočujte si nový diel podcastu Disinfo Report, ktorý vzniká v spolupráci s aktuality.sk.

Po takmer 6 mesiacoch pandémie majú konšpirátori konečne novú tému – Bielorusko. Na to aby sme novej vlne propagandy rozumeli, nemusíme chodiť ďaleko a môžeme čerpať z vlastných skúseností. Vieme totiž aké dezinformácie sprevádzali protesty za Slušné Slovensko, kedy sa po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, verejnosť podobne ako dnes v Bielorusku v uliciach dožadovala spravodlivého štátu a rovnosti všetkých ľudí pred zákonom.

Dezinformácie o Sorošovi a jeho údajnej pravej ruke, majstrovi farebných revolúcií Marcellovi Fabianim, ktorý mal prísť aj na Slovensko rozpútať Majdan sa rozšírili za menej ako jeden týždeň na všetky slovenské dezinformačné weby – mali delegitimizovať občianske protesty a ich volanie po spravodlivom štáte. Nikto taký však nikdy neexistoval.

Moderuje Victor Breiner.

Všetky naše podcasty nájdete na jednej stránke tu. Na odber všetkých nových dielov sa môžete prihlásiť cez iTunes, Google Podcasts, Soundcloud alebo Spotify. Sledujte nás aj na facebookovej stránke Podcasty Aktuality.sk.

Študentka bakalárskeho stupňa Medzinárodných vzťahov a magisterského stupňa Prekladateľstva a tlmočníctva anglického jazyka na Masarykovej univerzite v Brne | Zaujíma sa najmä o históriu a aktuálne politické dianie v anglofónnych krajinách, ako aj o politické a lingvistické aspekty propagandy a jej nástrojov. Kontakt: nikoleta.nemeckayova@infosecurity.sk