Spolu sme silnejší

Pravda, ktorá v posledných mesiacoch získala na váhe oveľa viac, ako kedykoľvek predtým. Uvedomuje si to aj naša redakcia. Nepriateľské vojská sú nielen za hranicami štátu, ale aj za našimi obrazovkami. Všetci sme súčasťou hybridnej vojny. Aj preto sme sa ako portál Infosecurity.sk rozhodli stať súčasťou nového slovenského bezpečnostného inštitútu, Adapt Institute.

Predstavujeme vám výsledok spoločného úsilia Inštitútu strategických politík a Slovenského inštitútu pre bezpečnostnú politiku. Tieto dve organizácie spolu doteraz spolupracovali na pravidelnej báze, čoho výsledkom bolo viacero projektov a iniciatív. Adapt Institute je tak zavŕšením tejto dlhoročnej spolupráce a zároveň pokračovateľom tradície oboch zakladajúcich organizácií.

Adapt si predsavzal pokračovať v šľapajách a zúročiť skúsenosti svojich predchodcov. Hlavná činnosť nového think-tanku bude venovaná oblastiam ako hybridné hrozby, strategická komunikácia, spoločenská odolnosť, euroatlantické vzťahy či rozvoj obranných a bezpečnostných politík. Jedným z hlavných cieľov Adaptu je kultivovanie slovenskej bezpečnostnej komunity odborným dialógom na medzisektorovej úrovni. Ani v našej redakcii však nebudeme zabúdať na prípravu mladej generácie odborníčok a odborníkov a osvetu v oblasti kognitívnej bezpečnosti či problematike dezinformácií.

Prácu Adapt Institute môžete sledovať na ich sociálnych sieťach a na webovej stránke https://www.adaptinstitute.org/, kde sa tiež môžete prihlásiť na odber newslettera z oblasti obrany  a bezpečnosti.

Vám, našim čitateľom, takto chceme poďakovať za priazeň a podporu, ktorú nám dlhodobo preukazujete čítaním našich článkov, počúvaním Disinfo Report podcastu, finančne alebo inak. Veríme, že aj vďaka spojeniu niekoľkých organizácií venujúcich sa bezpečnosti, vám budeme môcť prinášať ešte kvalitnejší obsah v čo najlepšej forme.

Prosíme, sledujte nás aj naďalej na našom webe, rovnako ako na našich sociálnych sieťach.

Redakcia Infosecurity.sk

CHCETE PODPORIŤ NAŠU PRÁCU? POMÔŽTE NÁM CEZ PATREON. MÔŽETE TAK UROBIŤ UŽ ZA €3
https://infosecurity.sk/podpora/